GENEL KURUL HABER

ANODER Galerici esnafının hakkını aramaya hazır…

315 Galericinin katılımı ile oluşturulan Ankara Oto Galericileri Derneği(ANODER)’nin 1. Olağan Genel Kurul’u toplandı. 

Toplantı’da Divan Heyeti Başkanlığını Kazım Soner İmal yürütürken, Üyeliklerine de Mustafa Macar ile İhsan Demir’ı seçildi.  

Genel Kurul’da ANODER Başkanı İlkay Kalkan Dernek Kuruluşu ile Amaç ve Faaliyetleri konusunda tüm üyelere bilgi verdi. 

ANODER Başkanı Kalkan, Genel Kurulda yaptığı konuşmada bundan 1 ay önce yapılan istişare toplantısında oybirliği ile almış olunan karar gereği; 23 Şubat 2015 tarihinde ANODER-Ankara Oto Galericileri Derneği ünvanı ile yeni derneğin kurularak galericilerin yoğun ilgisi sonucu şu an 315 üyeye ulaştığını söyledi. 

ANODER Çalışmaya Hazır

Derneğe ofis olarak; Kavacık subayevleri mahallesi 2 katlı müstakil bina tutulup tadilat ve yerleşme işlerinin tamamlanarak tabelanın asıldığı bilgisini veren Kalkan, seçilmeleri neticesinde alacakları profesyonel kadronun da desteği ile hızla çalışmalara başlayacaklarını söyledi. 

Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi ve İlçe Belediye Başkanları ile görüşüp sıkıntı ve talepleri noktasında bilgilendirme yapacaklarını ifade eden Kalkan, “Eğer hali hazırda bize sunacakları bir kamu arazisi mevcut değil ise özel mülk olan ve bizim ihtiyaçlarımıza hitap eden arazilerin araştırmasına gireceğiz, bulunan yerler ile ilgili yetkilileri bilgilendirip olurlarını alacağız.  Onların araziyi nasıl site haline dönüştüreceğimiz konusundaki önerilerine göre de gerek kooperatif gerekse de şirket kuruluş işlemlerine başlayacağız.” dedi. 

Galerici Esnafının Sorunları

Galerici Esnafının birçok sorunla baş etmek zorunda olduğunu ve ANODER’in tüm bu sorunların çözümü için çalışacağını ifade eden Kalkan, başlıca sorunları şöyle sıraladı:

“-Galericiliği herhangi bir vergi kaydı ve bir işyeri olmaksızın herkes yapabilmekte,

-Araç temininde sıkıntılar artmakta,

- KDV ile ilgili sorunlar esnafımızı zor durumda bırakmakta,

-İnternet satışları kayıt altına alınmadığından haksız rekabet oluşmakta,

-Tramer Kayıt Sorgulamaları (5664 mesaj hattı)  müşterileri tam olarak bilgilendiremediğinden işlerimize engel olmakta,

-İnternet aracı firmaları, maalesef bizi doğru dürüst temsil edip hakkımızı arayan bir sivil toplum örgütümüzün olmayışından cesaret bularak üyelik yenileme ücretlerini % 300 – 400 gibi keyfi artışlar yapmakta,

-Esnaf kitlesi olarak maalesef hala kamuoyunda güvenilirliğimiz tartışılmakta…”

Bu ve benzeri sorunların çözümü ile ilgili gerek il gerekse devlet yöneticileri ile gerekse de özel sektör temsilcileri ile görüşmeler yapılacağını belirten Kalkan, “Eğer birliğimiz-beraberliğimiz güçlü olur ise başta bu dükkan mevzumuz olmak üzere tüm sorunların üzerinden Allah’ın izni ve sizlerin destekleri ile geliriz” dedi. 

Tüzük Değişikliği

Genel Kurulda, Tüzük değişikliği ile ilgili Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üye Sayılarının 7’şer Kişiden 9’ar Kişiye, Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üye sayılarının da 3’er kişiden 5’er kişiye çıkarılmaları ile ilgili verilen önerge Genel kurulun oyuna sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.

Yapılan oylama neticesinde Derneğin Yönetim Kurulu şöyle belirlendi: 

YÖNETİM KURULU   

1- İLKAY KALKAN BAŞKAN

2- MUSTAFA MACAR            II. BAŞKAN

3- KAZIM SONER İMAL BAŞKAN YARDIMCISI

4- HÜSEYİN SUAT KANSIZ BAŞKAN YARDIMCISI

5- SELİM ASLAN BAŞKAN YARDIMCISI

6- BİLAL DEMİRKAYA BAŞKAN YARDIMCISI

7- MUSTAFA YILDIRIM BAŞKAN YARDIMCISI

8- İHSAN DEMİR SEKRETER

9- MEHMET BAYRAK SAYMAN

 

FOTOGRAFLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.