ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 (312) 316 14 24

Başkan

- +
Başkan

İlkay Kalkan, 1966 yılında Çorum’un Kargı ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğreniminin ardından Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünde eğitimine devam etti.

Galericilik Mesleğine 1983 yılında başlayan Kalkan; ilkeli, dürüst ve azimli çalışmaları neticesinde 1994 yılında İlkay Otomotiv‘i kurdu. 1983 yılından beri çalıştığı sektörde tüm sektör çalışanlarının beğeni ve güvenini kazanmıştır.

Bu takdiri devam ettirmek için İlkay Otomotiv çatısı altında Kavacık Subayevleri Mahallesi, Şehit Makbule Sokak No:51/B Keçiören Ankara adresinde çalışmalarına devam etmektedir.

Kalkan’ın mesleğindeki sermayesi; çalışkanlığı, dürüstlüğü, yardımseverliği, ahlakı, halka, hakka ve adalete olan inancıdır.

Kalkan, Galerici esnafının hakkını korumak için Sektörle ilgili çeşitli görevler üstlenip Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilikler yaptı. Galerici esnafının gösterdiği güven neticesinde esnafa karşı bir sosyal sorumluluk projesi ve bir vefa borcu olarak gördüğü Ankara Oto Galericileri Derneği-ANODER’in kuruluşunda önemli görevler üstenmiş ve 20 Mart 2015’te gerçekleştirilen 1.Olağan Genel Kurulu neticesinde ANODER Başkanlığına seçilmiştir. Aynı zamanda S.S. Ankara Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi başkanlığını yapmaktadır.