ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 (312) 316 14 24

Başkanımızın Mesajı

- +

İlkay KALKAN

Ahilik geleneğinden gelen Ankaralı Galerici Esnafı dostlarımız; ailesinin rızkı için, devletine ve milletine hizmet için alın teri dökmekte, üretmekte, istihdam oluşturmaktadır.  Her sabah besmele ile açtıkları ekmek teknelerinde gün boyu alın teri dökmekte, dürüstlük ve güvenirliliği sermayesi yapıp halkımıza hizmet etmektedir.

Lakin hizmet aşkı ile ekmek teknesi dükkanlarını açan esnafımız hergün onlarca farklı sorunla uğraşmakta, devleti, milleti ve çalışanları için elini taşın altına koymaktan ise asla çekinmemektedir. Zira alın teri ile kazanılan rızık kutsaldır. İşte, Ankara Oto Galericileri Derneği ANODER’de, bu ahilik geleneğine bağlı cefakar esnafın sorunlarının çözümü noktasında çalışmak için oluşturulan bir güç ve söylem birliğidir. Büyük küçük demeden halk ve hak için çalışan, alın terini döken tüm Ankaralı Galerici Esnafının güç birliği ve dayanışmasıdır. ANODER ile birlikte, bu çatı altında toplanan esnafımız artık sorunları karşısında yalnız değildir. Artık elimizi taşın altına hep birlikte, ANODER olarak koyacağız, hep birlikte mağdurun yanında, haksızlığın karşısında duracağız. Hak için çalışacağız!

Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız tüm çalışmalarda mağdurun yanında yer alıp, haksızlığa dur dedik. Zira yola gücümüz birliğimiz, gücümüz haklılığımız ve hakka olan inancımızdır diyerek çıkmıştık. Bu inançla yeri geldi tüm esnafımızla birlikte omuz omuza yürüdük, yeri geldi mağdur olan esnafımızı ziyaret edip destek verdik, yeri geldi ziyaretlerle, görüşmelerle hakkımızı aramaya ve haklılığımızı ilan etmeye çalıştık. İyi günde kötü günde bir araya geldiğimiz istişare toplantıları ile ortak aklın hüküm sürmesi için tartıştık, kaynaştık. Dur durak bilmeden hep birlikte çalıştık, çabaladık.

Lakin sorunlarımızın çözümü için maddi olarak güçlü bir yapılanma şarttı ve bu yapılanmayı yapmak içinde yola çıkmıştık. Ankara’nın ikinci bir galericiler sitesine olan ihtiyacını karşılayabilmek öncelikli hedeflerimizdendi. Bu ihtiyaçtan dolayı birçok esnafımız büyük mağduriyetler yaşadı. Bizler ise, bu mağduriyete son vermek ve mağdur olan esnafımızın sorunlarına çözüm olabilmek için ivedilikle kooperatifimizi yani ANOKOOP’u kurduk. Oluşturduğumuz güç birliği ile Ankara’nın en güzel yerlerinden birinde, İVEDİK OSB’de arsamızı aldık, projemizi tamamladık.  Yüce Allah’ın izni ile tez zamanda Ülkemize, Milletimize, Ankaramıza ve Esnafımıza ikinci galericiler sitesini kazandıracağımıza olan inancımız tamdır.

İnancımızı hiç yitirmedik ve ANODER dün olduğu gibi bugünde hatta yarında,galerici esnafının haklarını güvence altına almak için sorunlarının çözümü noktasında eşit temsili esasına dayalı olarak bir güç birliği oluşturmak ilkesiyle çalıştık. ANODER ve ANOKOOP Başkanı olarak Yönetim Kurulum ile birlikte galerici esnafının sorunlarının çözüldüğü, güçlü ve eşit temsilin oluşturulduğu, birliğin, dirliğin ve adaletin sağlandığı bir çalışma hayatında güçlü bir muhatap kuruluş olarak her türlü soruna anında çözüm oluşturmak için gece gündüz demeden çalıştık ve çalışacağız. Esnafımız yanımızda olduğu sürece evvel Allah üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur, olmayacaktır.

Hakka, Halka ve esnafımıza karşı bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz ANODER, daima galericilerin haklarını savunacak, eşitlik ekseninde her türlü ayrımcılığa karşı olacak, tüm çalışmalarında katılımcılığı ön planda tutarak ortak aklın yolunda, galericilik alanında bütünü temsil edecektir.

ANODER, sektörde ve sektörle ilgili çalışan firmalar, sivil toplum kuruluşları ve kamu ile deneyim paylaşımı ve işbirliği içinde olarak, etkin ve yetkin bir şekilde çözüm üretecektir. Sektördeki tüm yasal düzenlemelerin ve uygulamaların oluşturulması ve gerçekleşmesi için katkıda bulunmak gayesi güden ANODER, araştırma, eğitim, hizmet ve proje üretme ile ilgili olarak çalışmalar yapacak, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon sağlayarak ve işbirliği yapacaktır.

ANODER, esnafımız için elden gelen değil, hak edilen standartlarını sağlayacaktır.

ANODER, Galerici Esnafının birliğinin yansıması, onların sesi, onların gücüdür.

Hiçbir zaman unutmayın; Gücümüz birliğimiz, Gücümüz dürüstlüğümüz, Gücümüz hakka, halka ve adalete olan inancımızdır.

İlkay KALKAN

ANODER – ANOKOOP Başkanı