ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 (312) 316 14 24

Haberler

Anoder

Başkente Tarz Proje: Otokent Ankara 2024’te Açılıyor

- +

Ankara Oto Galericiler Derneği Başkanı İlkay Kalkan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. ANODER olarak faaliyetleri hakkında bilgi veren Kalkan, Ankara’nın ilk otomobil AVM’si Otokent Ankara’nın 2024 yılında açılacağı müjdesini verdi.

Ankara Oto Galericiler Derneği Başkanı İlkay Kalkan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. ANODER olarak faaliyetleri hakkında bilgi veren Kalkan, Ankara’nın ilk otomobil AVM’si Otokent Ankara’nın 2024 yılında açılacağı müjdesini verdi.

ANODER Başkanı İlkay Kalkan, “Otokent Ankara projemizi yaşayan bir proje olarak düşündük. İnşaatımıza başlamadan önce, İstanbul ve diğer yerlerdeki benzer projeleri gezdik. Buralardaki eksiklikleri görerek sorunsuz bir proje yapmak istedik” dedi.

Ankara Oto Galericiler Derneği Başkanı İlkay Kalkan, ANODER olarak yürüttükleri faaliyetler ve amaçlarını gazetemize anlattı. Başkan Kalkan, 2015 yılında kurulan ANODER’in amacının Ankara’daki oto galerilerin hakkını savunmak ve bunlarla ilgili sorunlara çözüm üretmek olduğunu belirterek, “Galericilik mesleğinde zamanında kötü bir algı oluşturuldu. Bundan dolayı kurumsallaşarak üzerimizdeki bu kötü algıyı atmak istiyoruz. Bunun için de Otokent Ankara diye bir projemiz var” diye konuştu.

“YAŞAYAN BİR PROJE OLARAK DÜŞÜNDÜK”

Başkan Kalkan gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “Projemiz Oto AVM olarak geçiyor. Güzel ve tarz bir proje. Otokent Ankara projemizi yaşayan bir proje olarak düşündük. İnşaatımıza başlamadan önce, İstanbul ve diğer yerlerdeki benzer projeleri gezdik. Buralardaki eksiklikleri görerek sorunsuz bir proje yapmak istedik. ANODER olarak İvedik’teki bu projenin ilk adımını 2017 yılında arsamızı alarak başladık. 2018 yılında inşaat ruhsatımızı aldık. Piyasadaki belirsizlik ve pandemi yüzünden 2020 yılında kat karşılığı müteahhitle anlaştık.2021 yılında temeli atıldı. Normalde 2022 sonunda açacaktık. Fiyat artışları ülkedeki ekonomik kriz ve belirsizlikler yüzünden ertelendi. İnşallah bu senenin sonunda faaliyete geçirip 2024’te de resmi açılışını yapmak istiyoruz.”

HEM SANAYİCİ HEM GALERİCİ KAZANACAK

Başkan Kalkan projenin 26 bin metre olup zemin, bodrum ve 5 normal katlı olduğunu belirterek, “Ulaşımı kolay. Her yere yaklaşık 15 kilometre mesafede. Otobüs, dolmuş ve metro ile vatandaşlar rahatlıkla gelebilecek. Sanayide malum Şaşmaz, İvedik ve Ostim gibi önemli yerlere de çok yakın. Burada şu avantaj da var. Örneğin kaporta, boya ve mekanik gibi şeylerde sanayiye yakın olduğu için oradaki esnaflar bizden sebeplenecek, biz onlardan sebepleneceğiz. Bazı müşterilerimizin özellikle kendi ustaları oluyor. Araba alacağı zaman kendi ustalarına göstermek istiyor. Bu açıdan da kolaylık sağlıyor. Bodrum kata müşterilerimiz eğer arabasını satmayacaksa gelip arabasını bırakıp üst katlara asansörlerle veya yürüyen merdivenlerle çıkıp gezebilecekler. Arabasını satmak için veya direkt galerinin önüne gelmek istiyorsa, arabayla da galerinin önüne kadar gelebilecek. Giriş ve çıkış rampaları var ve yolları geniş tuttuk” dedi.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ESAS OLACAK

Kalkan, proje içerisinde oyun alanları, kafe ve lokanta, noterler ve bankaların da bulunacağına değinerek, “Kışın yağmur, kar doludan yazın güneşten ve tozdan korunaklı bir proje ve burada aileler rahatlıkla gezebilecek. Burada 384 ticari bölümde tahmini 300 esnaf kontrol altında olup; bu derneğin çatısı altında toplanacak. Burada İlkay OtomotivMacar Otomotiv değil, Otokent Ankara olacak. Bu yüzden Otokent Ankara projesinde biri hata yaptığı zaman bütün Otokent’e mal olacak. Burada gelen giden ne kadar memnun kalırsa, bu bizim avantajımıza olacak. Bununla ilgili de esnafımızla ilgili görüşüyoruz. Onlara uygulamalarla ilgili, burada nasıl çalışacağız, müşteriye nasıl davranacağız konularında çalışanlar ve dükkan sahiplerine seminerler düzenleyeceğiz. Burada galeriler olarak kurumsallaşıp gelen müşterileri en iyi şekilde ağırlayarak arabamızı satmak istiyoruz” diye konuştu.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.